Rozwijamy sprawdzone technologie, wprowadzając do nich innowacje. Dzięki temu zwiększamy wydajność i niezawodność technik wytwarzania produktów z gumy, chroniąc jednocześnie środowisko.

Badania i rozwój w naszej firmie to zadania, które postawiono przed kilkoma działami. Szczególnie w te zadania zaangażowaliśmy grupę pracowników zajmującą się opracowywaniem nowych mieszanek w zależności od wymogów Klienta. Ten dział laboratorium odpowiedzialny jest również za optymalizację procesów produkcyjnych w naszej firmie.

Pracą nad nowymi projektami zajmuje się również nasze biuro konstrukcyjne. Doświadczeni specjaliści mogą – dostosowując się do potrzeb Klienta w zakresie kształtu czy wielkości – w bardzo krótkim czasie opracować wzory nowych wyrobów formowych. Obok dążenia do poszerzania oferty, zwiększenia wydajności i wydłużenia trwałości naszych produktów, działalność badawczo-rozwojowa firmy KABAT skierowana jest również na troskę o czystość środowiska naturalnego.

Biuro konstrukcyjne i nasz dział technologii, będące w stanie przygotować niemal każdą formę do produkcji wyrobów gumowych, dają nam bardzo dużą elastyczność, jeśli chodzi o czas potrzebny na wdrożenie.

Wszystkie te elementy sprawiają, że nie tylko jakość, ale również serwis mierzony czasem potrzebnym na opracowanie i uruchomienie nowego produktu, są atutami, którym firma KABAT zawdzięcza zadowolenie swych Klientów.