Budzyń w północnej Wielkopolsce. Miejscowość, w której od lat 80-tych ulokowało się wiele firm polskich produkujących wyroby z branży motoryzacyjnej czy rolniczej. Również i nasza firma mieści się w tej grupie przedsiębiorstw, choć dziś spektrum naszych odbiorców obejmuje również inne gałęzie gospodarki, jak budownictwo czy nowoczesna dystrybucja (markety).

W ciągu kilkunastu lat nasza firma – jak wiele innych cenionych firm na całym świecie z potentatami informatycznymi na czele – z małego zakładu przeobraziła się duży zakład produkcyjny. Sprawnie zarządzany i nieustannie rozwijający się. Na wydzielonej pod działalność powierzchni 3,5 ha, budynki produkcyjne, magazynowe i administracyjne zajmują 30.000 m2.

Działająca od 1983 roku na rynku gumy, Firma KABAT jest dziś liderem w produkcji dętek i ochraniaczy na rynku europejskim. Nie zadawalamy się jednak tym niszowym rynkiem i z każdym rokiem coraz bardziej zaznaczamy swoją obecność na innych rynkach. Dywaniki samochodowe, profile gumowe, inne wyroby formowe – całe spektrum wyrobów dla rolnictwa, budownictwa, motoryzacji ciągle jest poszerzane – w zależności od potrzeb Klientów. Własne biuro konstrukcyjne i dział technologii umożliwiają nam szybkie i ekonomiczne przygotowywanie form nowych wyrobów.

Dzięki wyposażeniu Firmy w dwie linie mikserów z walcarkami staliśmy się samowystarczalni jeśli chodzi o dostawy mieszanek gumowych. Co więcej, zostaliśmy liczącym się dostawcą tego półproduktu do innych zakładów produkcyjnych w kraju i za granicą.

Rozwój naszej firmy od lat przebiega kilkutorowo. Z jednej strony ciągły dynamiczny rozwój sprzedaży odbywa się tak przez poszerzanie liczby odbiorców w kraju i za granicą, jak i przez permanentny rozwój gamy oferowanych wyrobów, bardzo często rozwijanych we współpracy z konkretnym klientem. Z drugiej zaś strony nasza Firma od lat nieprzerwanie inwestuje w maszyny, budynki, oprogramowanie informatyczne czy w to, co najważniejsze dla każdego pracodawcy - w pracowników.

Zatrudniamy 870 osób. Jesteśmy dzięki temu jednym z największych pracodawców w regionie. Nasi pracownicy to starannie wyselekcjonowana kadra specjalistów tak w dziedzinie produkcji, jak i sprzedaży czy zarządzania firmą.

Aktualnie sprzedajemy do ponad 80 krajów w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej.