PRZEGLĄD OPONIARSKI nr. 10/138 październik 2016

Targi Epla 2016

Umierająca impreza

EPLA, czyli Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy, ponownie zagościły na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Czterodniowe wydarzenie rozpoczęło się 26 września. Organizatorami jak co roku były MTP oraz Wydawnictwo Business Image. Dodatkowo swoim patronatem całość objęła Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Warto podkreślić, iż w tym samym czasie odbywały się targi Logipak, Polagra Food, Polagra-Tech, Polagra-Gastro i Taropak. Te ostatnie w tym roku zostały połączone z EPLA.

więcej

PRZEGLĄD OPONIARSKI nr. 10/138 październik 2016

W BRANŻY

Targi Agro Show odbyły się już po raz osiemnasty

Pełnoletnie targi

Podobnie jak w roku ubiegłym cztery dni targowe upłynęły w słonecznej aurze, co przełożyło się na dużą liczbę zwiedzających. Mogli oni odwiedzić 800 wystawców, z czego prawie 100 z zagranicy, ulokowanych na 150 tys. m kw. lotniska w Bednarach. 

więcej

PRZEGLĄD OPONIARSKI nr. 2/131 luty 2016

Fabryka opon rolniczych w Budzyniu nabiera kształtów

"Kabaty" się sprzedają

W ubiegłym roku firma Kabat sprzedała ponad 180 tys. opon rolniczych. W roku 2016 możliwości produkcyjne i sprzedażowe znacznie urosną. Wynika to z faktu, że do eksploatacji zostanie oddana nowa hala i dwiema liniami do produkcji opon rolniczych. Ponad 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni wypełnia się powoli maszynami i urządzeniami zakupionymi przez firmę Kabat w Polsce i za granicą.

więcej

PRZEGLĄD OPONIARSKI nr. 9/126 wrzesień 2015

PRZEGLĄD OPONIARSKI nr. 9/126 wrzesień 2015

Polskie dętki i opony w Ameryce

W dniach 16-18 lipca 2015 firma Kabat wzięła udział w 6 edycji targów Latin American & Carribean Tyre Expo w Panamie.

więcej

Firma Kabat. Nowe wyzwania

Prawdopodobnie w połowie roku nastąpi oficjalne otwarcie hali, w której firma Kabat z Budzynia tworzy zakład produkcji opon rolniczych. Kończone są różnorodne instalacje technologiczne oraz montaż linii produkcyjnych. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia rozpoczną się rozruchy technologiczne linii mikserów, kalandra, pras, grupy maszyn konfekcyjnych. Do końca roku zakład ma osiągnąć pełną moc produkcyjną. Nie oznacza to, że firma nie wytwarza opon rolniczych w tej chwili. W 2014 roku wyprodukowano i sprzedano 80 tys. opon marki Kabat.

Źródło: PRZEGLĄD OPONIARSKI, nr 2/120 Luty 2015

więcej

"UG – SPECTEHNIKA" nr 48(2012)

z dnia: 05-06-2012

Stanisław Stagin - "Dętki KABAT-bez dziur i zaklejonych miejsc"
….” Kierownik Działu Sprzedaży Ciężarowych Opon OOO”Avtoexpert” Evlakhov Viktor:

W naszej firmie zajmuję się sprzedażą opon ciężarowych i przemysłowych i odpowiadam z wszystkie zakupy produkcji firmy Kabat z Polski.
Z producentem dętek i ochraniaczy Kabat nasza firma pracuje już ponad 2 lata. Poznaliśmy się na wystawie w Moskwie, gdzie Kabat pokazywał swoje produkty.
więcej

"Przegląd Oponiarski" nr 89

z dnia: 15-02-2012

Sławomir Górzyński - "W Budzyniu powstaje nowa fabryka opon"
Rozwój firmy z Budzynia (woj. wielkopolskie, 60 km na północ od Poznania) obserwujemy od ponad 12 lat, czyli tylu ile Przegląd znajduje się na rynku wydawniczym. Bracia Andrzej i Tadeusz Kabat zaczynali 28 lat temu, skromnie, od zwykłego warsztatu wulkanizacyjnego. Dzięki pracowitości, pomysłowości i determinacji w działaniach biznesowych stworzyli największą fabrykę dętek w Europie zatrudniającą obecnie około 600 osób.
więcej

Przegląd oponiarski: nr 6 (49) listopad-grudzień 2007"

z dnia: 19-12-2007
"Kabat s.j. zwiększa dwukrotnie zatrudnienie i produkcję"

Nowa hala już wkrótce

więcej

"Przegląd oponiarski" nr 6 / (37)

z dnia: 01-11-2005

"Nowe produkty, nowi odbiorcy"
Firma „Kabat” z Budzynia - jeden z największych producentów dętek w Polsce - stawia na zintegrowany system zarządzania jakością, ochroną środowiska i bezpieczeństwem pracy
więcej

"European Rubber Journal" nr vol.185 no. 7/8

z dnia: 01-07-2003

"Tube maker enjoys profit"
Although the inner tube business generates most of the company income, co-owner Andrzej Kabat said He wants to increase the non-tube side of the business, until taht side
więcej

"Gazele Biznesu"

Od 2002 roku firma Kabat otrzymuje tytuł Gazele Biznesu - nagrodę dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm

więcej